Συνάντηση με τον Δήμαρχο Κομοτηνής

Η ομάδα του e-Αιμοδότες συναντήθηκε με τον Δήμαρχο Κομοτηνής Ιωάννη Γκαράνη με σκοπό να τον ενημερώσουν για τη γνωστή εφαρμογή e-Αιμοδότες που δημιουργήθηκε από την Ομάδα Ρομποτικής & Προγραμματισμού του 3ου Γενικού Λυκείου Κομοτηνής και την αμέριστη συνεργασία με το τμήμα Αιμοδοσίας του Σισμανόγλειου Γενικού Νοσοκομείου Κομοτηνής.

Ο Άγγελος Χουβαρδάς παρουσίασε το e-Αιμοδότες στον Δήμαρχο καθώς επίσης μίλησαν από κοινού με τον Βασίλη Ευτυχιάκο για την εξέλιξή της το τελευταίο δωδεκάμηνο. Επίσης μαζί με τον Διευθυντή του Σχολείου κ. Φωτιάδη έδωσαν έμφαση στην ανάδειξη της Θράκης, δη της Κομοτηνής μέσα από την πρωτοβουλία τους που έφερε τέσσερις σημαντικές βραβεύσεις.

Στην συνάντηση παραβρέθηκαν:

• Φωτιάδης Νικόλαος (ΠΕ03 – Εκπαιδευτικός Μαθηματικών & Διευθυντής του 3ου ΓΕΛ)
  • Βασίλης Ευτυχιάκος (Μαθητής Γ’ Λυκείου)
  • Άγγελος Μιχαήλ Χουβαρδάς (Μαθητής Γ’ Λυκείου)

Η παρουσίαση: