Τελετή Βράβευσης των 3ων Πανελλήνιων Μαθητικών Διαγωνισμών Ψηφιακής Δημιουργίας

Τα “έξυπνα” φανάρια κατά τη διάρκεια της νύχτας, βραβεύτηκαν ! Η Τελετή Βράβευσης μαγνητοσκοπήθηκε στην Αίθουσα του Πύργου των Βιβλίων της Εθνικής Βιβλιοθήκης της Ελλάδος (ΕΒΕ) Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος (ΚΠΙΣΝ), στις 30 Οκτωβρίου 2020. Η αναφορά στη βράβευση μας γίνεται στο 30:10

Για 3η συνεχόμενη χρονιά το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) “Πάνος Μυλωνάς” διοργάνωσε τους Πανελλήνιους Μαθητικούς Διαγωνισμούς Ψηφιακής Δημιουργίας “ΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ: ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ!” για μαθητές & μαθήτριες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και “ΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ: ΚΟΙΝΗ ΕΥΘΥΝΗ” για μαθητές & μαθήτριες Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Ο 3ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός υποστηρίχθηκε από την ΕΝΩΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ – ΕΑΕΕ.